Služby

Preventivní stomatologie
Součástí preventivní stomatologie jsou pravidelné prohlídky a dentální hygiena. Základem prevence je správná péče o chrup a dásně. Pravidelná péče umožňuje zabránit vzniku zubního kazu a zánětů dásní  tzv. paradentóze. K vyšetření a diagnostice nám napomáhají digitální zobrazovací přístroje jako například intraorální rentgen nebo OPG.

Záchovná stomatologie
Pro výplně zubů vybíráme ze tří druhů výplní:

Amalgamové výplně
Patří mezi nejstarší typ výplně. Jsou pevné a odolné ke žvýkacím silám. Amalgamové výplně mají antibakteriální účinky a schopnost „samoutěsnění se“ v zubu.

Kompozitní výplně
Řadíme je k estetickým výplním – tzv. bílým. Jsou dostatečně odolné. Jsou to důležité materiály pro zuby v linii úsměvu.

Skloionomerní výplně
Skloionomerní cementy jsou mléčně zbarvené materiály. Jsou dostatečně odolné. Mají antikariézní vlastnosti a jednoduchou manipulaci.

Endodontické ošetření zubů

Jedná se o ošetření zubních kanálků – kořenů zubů. Provádíme strojové opracování a ošetření kořenových kanálků.

Výhody strojové endodoncie:
Výkonný motor má elektronicky nastavenou rychlost otáčení a krouticí moment pro každý jednotlivý kořenový nástroj, kterým se kanálek opracovává, čímž se eliminuje riziko zalomení kořenového nástroje, které je jinak častou a nepříjemnou komplikací

Umožňuje přesné strojové opracování kořenových kanálků, které méně oslabuje stěny kořene zubu a snižuje nebezpečí jejich prasknutí

Protetické ošetření

Protetika se zabývá zhotovováním zubních náhrad

fixních – korunky, můstky
snímacích – zubní protézy

Zhotovujeme všechny typy protetických náhrad

Korunky (kov, metalokeramika, keramika)
Jde o náhrady využívané v případě ztráty tvrdých zubních tkání způsobené kazem nebo při úrazu.

Můstky (kov, metalokeramika, keramika)
Nahrazují mezeru po jednom či více chybějících zubech.

Snímací celkové náhrady
Nahrazují všechny chybějící zuby.

Snímací částečné náhrady
Nahrazují dané množství chybějících zubů.

Estetická stomatologie

„Bílé“ fotokompozitní výplně
Skloinomerní výplně
Bělení zubů
ONLAY a INLAY

Při velkém poškození zubu není vždy nutná korunka. Existuje možnost z keramické hmoty vyrobit bloček, který se do zubu nalepí a funkčně a esteticky nahradí ztracenou zubní tkáň.

Keramické fasety
Jde o tenký keramický plátek, který zubař přilepí na přední stranu předních zubů. Díky tomuto ošetření se docílí minimální ztráty zubů. Výsledkem je úprava barvy, tvaru a postavení zubů. Jde o ošetření velice trvanlivé a šetrné. Keramické fasety zůstávají barevně stabilní a není rozeznatelný přechod mezi fasetou a zubem.

Dětská stomatologie

Ve věku jednoho roku by dítě mělo absolvovat první kontrolu u zubního lékaře. Doporučuje se, aby zubního lékaře matka navštívila již v těhotenství – maminka se dozví, jak a kdy začít pečovat o zoubky svého dítěte, na co si dát pozor a kdy je čas začít chodit s dítětem na pravidelné preventivní prohlídky.

Péče o dočasné zuby
Dočasné zuby vyžadují stejnou pozornost a péči jako zuby stálé. Při první návštěvě zubní ordinace se dítě seznamuje s prostředím zubní ordinace, ohmatá si nástroje, seznámí se s lékařem i sestřičkou. Možná si i nechá spočítat zoubky.
Maminka se dozví, jakou zubní pastu používat a v jakém množství, také to, jak správně dítěti zoubky čistit.
Včasné ošetření kazu v mléčném chrupu má značný význam pro ústní zdraví. Zkažené zoubky a ponechané kořínky povedou jen k bolestivým komplikacím, kterým jde předcházet.

Péče o stálé zuby
U dětí ve věku 5 – 6 let se prořezávají první stálé zuby. Pokud zubař uzná za vhodné, je možné zuby s hlubokými jamkami a rýhami na kousací ploše zapečetit. Rýhy a hluboké jamky jsou místa těžce přístupná pro kartáček a častěji zde dochází již po prořezání zubu ke vzniku zubního kazu.

Air Flow – Pískování zubů

Za pomoci vysokotlakého vzduchu a vody v kombinaci s granulovaným práškem jedlé sody se odstraní ze zubů pigmentace (skvrny od kávy, čaje, cigaret apod.) a zbytky bakterií. Jedlá soda způsobí zvýšení pH hladiny v ústech, tím dojde k zastavení demineralizačních procesů na zubech. Také dochází často k zesvětlení zubů.